fbpx

אריחים דמויי אבן

אריחי גרניט פורצלן וקרמיקה דמויי אבן לחיפוי קירות ולריצוף פנים וחוץ במראה טבעי, בחיתוכים מיוחדים וגדלים שונים.

קרמיקה בדוגמאות של אבן ירושלמית, אבן קוורץ, סלע גיר מסוג טרוורטין, סלע צפחה, אבני בזלת ובלוסטון וסוגים נוספים של אבנים וסלעים, בגימור מבריק, מט או לפטו ובמבחר מידות.

אריחים אלו עברו טיפול מיוחד והם מצויינים גם כנגד החלקה וגם מתאימים באופן מושלם לחיפוי וריצוף וחוץ ופנים הבית, לחדרי אמבטיה, למטבחים ועוד.

בעוד ושימוש באבן טבעית מעניק מראה אותנטי, עם הטכנולוגיות של היום חיפוי פורצלן דמוי אבן יתן תחושה זהה למקור ובנוסף גם פרקטיות, זאת מאחר והפורצלן עמיד יותר בפני שחיקה וספיגה.

גלריית אריחי קרמיקה ופורצלן דמוי אבן

טיפים ודגשים עיצוביים בהתאמת אריחי קרמיקה וגרניט פורצלן דמויי אבן 

  1. כדאי בתחילה להחליט מה מידת העיצוב שנרצה. למרות שקשה יותר לשנות את המראה והצבע של אבנים טבעיות, אבנים שיוצרו מערבוב של חומרים שונים, יהיה קל יותר לעצב כרצוננו וליצור חיפוי מותאם אישית.
  2. מבחינה עיצובית, ניתן להשתמש באבני החיפוי בחדרי האמבטיה, למשל, אך אין חובה לחפות קיר שלם – אפשר גם להוסיף פס של אריחים בצבע שונה משאר האריחים או לחילופין קיר אחד שנקרא 'קיר כוח'. כך אנו משדרגים את חדר האמבטיה בקלות, במהירות וללא צורך לשפץ ולהחליף את כל תכולתו. 
  3. על מנת ליצור את המראה החמים שהאבן מעניקה, אפשר לעשות חיפוי קיר דמוי אבן על קיר אחד בכניסה או לחפות את כל קירות הבית מבפנים. התחושה של מראה כזה היא של בית שכל מה שחסר בו הוא תנור אח, ואם ידכם משגת – מומלץ בחום להשיג גם אחד כזה להשלמת האווירה.
  4. דבר נוסף שאפשר לעשות הוא ריצוף דמוי אבן והעיצוב הקלאסי העתיק יכלול בתוכו רצפות בצבע האבן כמו זו שנבחרה לחיפוי קירות.
  5. באופן כללי, הריהוט יהיה מינימליסטי, כמה שיותר פשוט, עם קווים נקיים וחלקים, וללא רהיטים וחפצים שאינם בשימוש.

שיטות עיקריות להתקנת חיפוי קרמיקה דמוי אבן

השיטה הרטובה

בשיטה זו, חיפוי אבן טבעית נעשה ע"י קיבוע לקיר באמצעים מכניים. הרווח בין הקיר לאריח מתמלא בעזרת טיח או בטון. לאחר מכן שמים רובה בין הרווחים למניעת התפוצצות האריח.

השיטה היבשה

התקנה יבשה של אריח קרמיקה דמוי אבן מקובלת מאוד והיא לרוב נעשית בחיפויי חוץ בבניינים רבי קומות ומבנים תעשייתיים, בעזרת מערכת של ווים.

הדבקת אריחים

שיטת ההדבקה כשמה כן היא – הדבקה פשוטה של אריח ריצוף וחיפוי קירות דמויי אבן בעזרת דבקים חזקים במיוחד.

בין היתרונות ביישום שיטה זו של חיפוי באבן: החיפוי יוצא בקו אחיד, מיושר וללא שקעים (לרוב מומלץ לבריקים/פסיפס ואריחים קטנים).

החסרון הוא שזה לוקח עוד עומק מהחלל עצמו וגם, כאשר צריך להרים את האריחים, זה מצריך הרמה של 2 שכבות אריח.

כל שנותר הוא רק לבחור שיטה ולהתחיל לעבוד.

חשיבות החומרים בעת התקנת החיפויים

חומרי עבודה, גם הם חלק בלתי נפרד מתוצאה מנצחת. על מנת להבטיח איכות וחוזק לאורך שנים, חשוב לוודא שבעל המקצוע ששכרנו עבור ביצוע העבודה, משתמש רק בחומרים איכותיים ובעלי תו תקן ואשר מתאימים לריצוף או החיפוי שרכשנו. דבק "חלש" או אפילו תערובת חול/סומסום לא מדויקת, עלולים לפגוע באיכות התקנת האריח דמוי האבן  ובעמידותו לאורך השנים.

ישנם דבקים המתאימים להרכבה על חול או על בטון, על משטח גבס או על משטח בלוקים, דבק עבור קיר או עבור רצפה וכו'. 

לאחר הרכבת האריח דמוי האבן או הסלע, חשוב מאוד לא להשתמש בחומרי ניקוי "חריפים" או דטרגנטים כדוגמת אקונומיקה, מסירי שומנים, תמיסות מלח חריפות, או חומצות למינהן, זאת כיוון שהדבר עלול לגרום לשינוים בגווני האריח, או לנזק בלתי הפיך לשכבת ההגנה המקורית, אשר שומרת עליו משריטות, כתמים, ספיגויות וכו'. בנוסף, חומרים אלו עלולים לפגוע ברובה, דבר שעלול להרוס את המראה האסתטי הכללי.

לקוחות פרטיים בוחרים בדרך כלל בחיפוי מסיבות אסתטיות, ואילו אדריכלים מתייחסים גם לצד הפונקציונאלי ומעדיפים אבני חיפוי כי הן מאפשרות יציבות לאורך שנים ובעלות עמידות גבוהה לשחיקה ולבלאי. 

בנוסף, ישנן אבני חיפוי מסוגים שונים שמחירן בדרך כלל אינו נמוך, אך עמידותן הגבוהה לאורך זמן ועלות התחזוקה הנמוכה, הופכות את ההשקעה בבנייה ובתחזוקה למשתלמת.

דילוג לתוכן