fbpx

גרניט פורצלן – כל מה שצריך לדעת

מה ההבדל בין גרניט פורצלן הומוגני למזוגג? גרניט פורצלן מבריק לעומת מט? גרניט פורצלן מלא מול מעורב או חצוי? כל מה שצריך לדעת על קרמיקה מגרניט פורצלן.
13/09/2021

גרניט פורצלן משמש כיום לריצוף ולחיפוי קירות (פנים וחוץ) והפך לאחד מהחומרים הפופולריים ביותר לעיצוב הבית.מדובר באריח מסוג גרניט ממשפחת הקרמיקה, אשר צפיפות חלקיו הגבוהה מספקת הגנה מפני שבירה ושחיקה. בזכות חוזקת האריחים הם נחשבים להשקעה חכמה, שכן הם נשמרים לאורך תקופה ארוכה. בנוסף, העמידות למים הופכת את החומר לקל לניקוי ולאידיאלי לחדרי רחצה.
אולם מאחר ואריח גרניט פורצלן אינו עובר תהליך זיגוג, (אפשר להעבירו תהליך כזה, אבל עמידותו יורדת), הוא סופג כתמים ביתר קלות. בכדי למנוע הכתמה לטווח ארוך, ניתן לקנות חומר אוטם שנקרא סילר, בכל חנות 'עשה-זאת-בעצמך' או כלי בניין ולעבור מידי פעם במטלית עם החומר על אריחי הגרניט פורצלן. מומלץ לוודא קודם על אריח נסתר יחסית, שהחומר לא משנה את צבעו, ורק אז לעבור על הריצוף כולו.

מרצפות מגרניט פורצלן
מרצפות מגרניט פורצלן

עמידות השחיקה של גרניט פורצלן (ושל אריחי קרמיקה אחרים) נמדדת בערכים מ-0 ועד 5, כאשר 5 היא דרגת העמידות הגבוהה ביותר. במקומות ציבוריים בהם תעבורת האנשים היא גדולה, לא כדאי להתפשר על ריצוף גרניט פורצלן שדרגת עמידותו נמוכה מ-5, ואילו כשמרצפים חדרי אמבטיה, למשל, בגרניט פורצלן , אפשר לשקול ריצוף באריחים בדרגת עמידות 2.

ההבדלים בין האריחים השונים משפיעים על תכונותיהם, שימושיהם וכמובן על מחיר גרניט פורצלן.

אל תשכחו לבקר ולהתרשם מקולקציות הריצופים מגרניט פורצלן של סטודיו 4.

סוגי אריחים נפוצים מגרניט פורצלן

גרניט פורצלן הומוגני למול מזוגג

אחת ההבחנות המקובלות בתחום הגרניט פורצלן, אשר קובעות גם את מחירו של המוצר, היא ההבחנה בין סוגים שונים של אריחים: הומוגניים או אריחים מזוגגים. אריח גרניט פורצלן מזוגג, כשמו, עבר תהליך זיגוג ומורכב משילוב של כמה חומרים. אריח מזוגג מגיע במגוון דגמים ואף ניתן לעטר אותו בהדפסים שונים. לעומתו, אריח הומוגני עשוי כולו מאותו חומר. תהליך הייצור של אריחים אלו מורכב יותר, אך הם עמידים יותר כיוון שהרכבם אחיד. מסיבות אלו, לרוב מחירו של אריח הומוגני יהיה גבוה מזה של המזוגג.

גרניט פורצלן מבריק לעומת מט

כפי שצוין, חלוקה נוספת היא בין אריח מסוג גרניט פורצלן מבריק לבין אריח מט. חשוב לקחת בחשבון כי על מנת לקבל את המראה המבריק והיוקרתי יש לבצע תהליך ליטוש, אשר מביא לייקור עלויות האריחים. מעניין לדעת כי אריחי מט דווקא נחשבים לעמידים יותר, כיוון שהליטוש מגדיל את פגיעות החומר והופך אותו לרגיש יותר לנוזלים.
אם אתם עדיין מתלבטים איזה ריצוף לבחור, אתם חייבים לקרוא את המאמר אודות "ריצוף מט או ריצוף מבריק – מה כדאי".

גרניט פורצלן מלא, מעורב וחצוי

דרך נוספת לקבוע מחיר ריצוף למטר היא לפי מרכיבי האריח. הסוג הראשון הוא אריח מגוף מלא העשוי כולו מגרניט פורצלן. לעומת זאת, קיימים אריחים אשר מורכבים גם מחומרים אחרים. כאשר מדובר באריח העשוי שכבה אחת, בה מעורב גרניט פורצלן עם מרכיבים נוספים, מדובר באריח מעורב. במקרה אחר, בו קיימת שכבה אחת של גרניט פורצלן על גבי שכבה נפרדת מחומר אחר, זהו אריח מסוג חצי גוף. האריחים הנחשבים לעמידים ביותר הם אריחי חצי גוף, אולם גם מחירם לרוב יהיה גבוה יותר.

גורמים משפיעים נוספים

מלבד הרכב האריח עצמו, חשוב לדעת כי גודל האריחים משפיע גם הוא על העלות. כך למשל, אם נבחר להתקין אריחים גדולים, עלותם תהיה גבוהה ביחס לאריחים קטנים, למרות שאנו למעשה מכסים בדיוק את אותו שטח. הדבר האחרון שיכול להשפיע על המחיר הסופי אותו תשלמו, דווקא לא קשור באריח עצמו אלא בשירותים כלולים בהצעת המחיר של ספק האריח, שכן חלק מההצעות יכללו הובלה, עבודה ואחריות, בעוד אחרות יכללו את עלות האריחים בלבד.

גרניט פורצלן בעיצוב מט
גרניט פורצלן בעיצוב מט

ומה בנוגע למחיר של גרניט פורצלן?

מחירי גרניט פורצלן משתנים בהתאם לגודל האריח, לפי הדוגמא ולפי הטקסטורה והעיבוד של אריח הגרניט.
בהתאם לכך, ככל שהאריח גדול יותר, המחיר גדל בהתאם.
חשוב לזכור כי אריח איכותי מגרניט פורצלן, כזה שהוא חזק ועמיד ובעל דוגמא מיוחדת שיבליט לכם את הבית מבחינה עיצובית, יכול לעלות בהתאם, מאחר ואתם מקבלים מוצר שאין שני לו.

בנוסף לכך, יש את עניין מחיר עבודת הריצוף של האריחים. במקרה זה, כדאי לעשות השוואת מחירים של הקבלנים השונים ונותני השירות השונים שמתמחים בעבודות ריצוף עם אריחים מסוג גרניט פורצלן, כדי להוסיף זאת לעלות האריח ובכך לקבל תמונת מצב אמיתית של המחיר הסופי הכולל את מחיר האריח ואת עלות העבודה.

אם אתם מתכוונים לרכוש אריחי גרניט פורצלן, התקשרו עוד היום והמומחים של סטודיו 4 ישמחו לתת לכם את המענה הטב ביותר לעיצוב הבית שלכם ובמחיר הטוב ביותר.

מאמרים נוספים
סטודיו קרמיקה בהודעה חשובה
דילוג לתוכן