fbpx

קרמיקה לחיפוי קירות

כל מה שחשוב לדעת אודות בחירה נכונה של קרמיקה לחיפוי קירות הבית.
13/09/2021

בעבר הרחוק חיפוי הבית נעשה למטרה פונקציונאלית בלבד במטבח, בשירותים ובחדר האמבטיה.  החיפוי נעשה בדרך כלל באריחי קרמיקה לבנים. כיום, כשחיפוי קירות הבית נעשה פופולארי כל כך, יש הטועים לחשוב כי הקרמיקה היא סוג של התפשרות, כאשר הסיבה העיקרית לכך הינה אותה קונוטציה מהעבר, המשייכת את האריחים לחדרי השירותים והאמבטיה בלבד. אך למעשה, מעבר לפונקציונאליות של אריחי הקרמיקה, השומרת ומגנה על הרצפה והקירות ברמה המקסימאלית ולטווח הארוך ביותר בנוסף להיותה קלה מאד לניקוי, האריחים והיצע הסוגים השונים הוא אינסופי, כמו גם, אופיים המרשים וחזותם המרהיבה.

יתרונות השימוש בקרמיקה לחיפוי קיר

היתרון העיקרי של קרמיקה הוא העמידות שלה. היא אינה סופגת מים, ולכן היא אידיאלית לאמבטיה ולמטבח. כמו כן, היא קלה מאד לניקוי ואינה נשחקת לאורך השנים. את הקרמיקה ניתן לצבוע בכל צבע שנחפוץ בקלות ובמהירות, והיא ניתנת לייצור במגוון טקסטורות ובעיצובים , כגון, העיצוב האלכסוני שמאוד פופולארי בישראל. חשוב לא פחות, הוא מחירה של הקרמיקה.  המחיר של הקרמיקה הוא זול יחסית לתמורתו האיכותית. פונקציונאליות היא לא מילה גסה ובהכרח לא מהווה התפשרות.

קרמיקה לחיפוי קיר
קרמיקה לחיפוי קיר

התאמת הקרמיקה לחיפוי קירות

 חיפוי קירות אמבטיה ומטבח, הפרוזדור, חדר מדרגות ובעצם כל משטח אשר מצריך ציפוי עמיד וארוך טווח בפני נזקי הזמן) נוזלים, מכות וזעזועים, חום/קור, ארוך טווח, לכלוך וכו').  אך ישנו דגש עיקרי גם על העיצוב ורומה האסתטית של האריחים לקירות עצמם ובאופן כללי למקום בו הם נמצאים. 

בבואנו לחפות קירות בקרמיקה, יש לבחור ולברור בקפידה עד שמוצאים את הקרמיקה המתאימה. במסגרת השיקולים יש לבדוק לאיזה צורך היא נועדה- פרקטי, אסתטי ועוד. כמו כן עלינו לבחון את מראה האריח בהתאם למראה הרצוי בסיום החיפוי. יש לברר מהו גודל הקרמיקה לחיפוי הקיר, מהו הצבע שיתאים לנו,  מהו הסגנון שנרצה, מהו הגימור המושלם למראה החדר או הבית.

מבחינת צבע, אריח בהיר יעניק תחושת מרחב וניקיון ומתאים לחללים קטנים שיש צורך להגדיל או להפוך למראה סולידי. אריח כהה יעניק אווירה אפלולית ומסתורית יוקרתית וחמימה. עם זאת, הבחירה האולטימטיבית והנפוצה היא שילוב צבעים על הקיר או בהתאם לריצוף, למשל.

מבחינת הגודל,ובניגוד לשימוש בקרמיקה בעבר, המגמה לרב היא בחירה באריחים גדולים. אם בעבר נהגו להשתמש באריחים קטנים לחדר האמבטיה בגודל 20/20 ס"מ, כיום השימוש הנפוץ ביותר הוא באריחים 30/60 והאריחים המפוארים הם בגודל 35/100 ו-60/120.  מעבר להענקת התחושה של מרחב ויוקרה, הבחירה היא פונקציונאלית מבחינת קלות הניקוי.

הסגנון הוא אינדיבידואלי ביחס לעיצוב הבית, ישנם אריחים בקשת סגנונות:  דמוי עץ, דמוי עור, דמוי שיש, דמוי אבן, בעל מראה מטאלי ועוד,

מבחינת הגימור, ישנם שני סוגים של גימור המשפיעים על אופי העיצוב- על פני האריח ובקצה האריח.על פני האריח הגימור הוא מבריק/מזוגג, מלוטש,משי או אבן.  גימור הקצוות  נעשה בחיתוך לייזר, גימור מדוייק וגימור רגיל. אם נרצה מראה של יוקרה ומרחב נבחר באריח מבריק, כלומר בגימור על פני האריח.

סוגי הקרמיקות לחיפוי קירות

כיום יש בשוק קרמיקות במגוון סוגים וסגנונות. הנפוצות שבהן הן גרניט פורצלן, פורצלן בול בודי ופורצלן מלוטש. ישנם סוגים נוספים וניתן להתאים קרמיקה רצויה לכל חיפוי או ריצוף.
גרניט פורצלן היא הקרמיקה הנפוצה בעולם, היא עמידה ביותר לאורך שנים, על כן משתמשים בה במקומות הומי אדם, בתים פרטיים ובתי עסק והיא נחשבת לקרמיקה הפרקטית ביותר.
עוד קרמיקה מומלצת הינה הפורצלן בול בודי, קרמיקה שניתן לתחזק שוב ושוב עם השנים.

קרמיקה נפלאה אך פחות פרקטית הינה הפורצלן המלוטש, קרמיקה זו עוברת תהליך ליטוש וזיגוג ועל כן לא עמידה בפני כתמים כשאר סוגי הקרמיקה.

לסיכום, ההחלטה לבחור בקרמיקה לחיפוי קירות היא החלטה נכונה, אך הבחירה היא כמובן בהתאם לסגנון ולצרכים שלכם, מגוון הקרמיקות היום כמעט אין סופי, וניתן להתאים סוג חיפוי לכל מטרה. אנו נשמח לייעץ לכם לקראת בחירת העיצוב המושלם עבורכם, מתוך מגוון רחב של קטלוגים של חיפוי קירות מהמותגים המובילים בעולם הקרמיקה.

אריח קרמיקה גרניט פורצלן לקירות הבית
אריח קרמיקה גרניט פורצלן לקירות הבית
מאמרים נוספים

קטלוגים למייל-השארת פרטים