fbpx

ריצוף חוץ

אריחי ריצוף חוץ מומלצים, המיועדים לשימוש חיצוני במרפסות ובגינות ובשבילי גישה.

ריצופים חיצוניים ועבים במיוחד, נוגדי החלקה, המותאמים לתנאי חוץ ולתנאי מזג האוויר השונים. 

אריחי ריצוף חוץ איטלקיים ויוקרתיים וכן ריצופים בעובי 20 מ"מ בשלל צבעים וטקסטורות.

גלריית אריחי ריצוף חוץ איטלקיים מומלצים

לרשותכם תמונות של מגוון אריחי ריצוף חוץ המותאמים באופן מושלם לשימוש חיצוני, בין אם בחצר, פטיו, לשבילים ועוד!

סוגי אריחים לריצוף חיצוני

ישנם סוגי ריצוף חוץ רבים וביניהם אבנים משתלבות, בטון מוטבע, אריחים, משטחי גומי, ועוד. להלן כל מה שצריך לדעת לגביהם:

  • אבנים משתלבות: ריצוף חוץ עם אבנים משתלבות הוא זול יחסית, המראה שלהן מחוספס, יש שיגידו גם מסחרי במעט. עמידותן גבוהה, אך עם זאת נוטות לספוג נוזלים שפוגמים בהן לטווח הארוך. יתרון נוסף וחשוב הוא שאינן מחליקות.
  • בטון מוטבע: העלויות סטנדרטיות לא זולות ולא יקרות, אפשרויות היצירה הן כמעט ובלתי מוגבלות, בעזרת ריצוף חוץ עם בטון מוטבע ניתן לחקות חומרים טבעיים רבים.
  • אריחים: ריצוף חוץ עם אריחי קרמיקה נראה אלגנטי ויפה. כמו שיש לאמבטיה, האריחים זמינים בשלל דוגמאות ואף ניתן להזמינם בהתאמה אישית. הם קלים לניקוי ואין להם נטייה לספיגת לכלוך. יש לשים לב כי על אריחים מסוג זה עלולים להחליק.
  • משטחי גומי: התקנה קלה יחסית,לא נדרשת תשתית בטון לריצוף חוץ עם משטחי גומי והמראה פשוט ונקי. מתאים גם לגינות ציבוריות עם מתקני ילדים – אם נופלים, הנפילה היא על משטח רך ובזכות זאת הגינה בטיחותית יותר.

ככלל, אנו ממליצים בשלב בחירת אריחי ריצוף החוץ, שתשאלו את עצמכם: לאילו צרכים נשתמש באריחים בגינה או בכניסה לבית, מהם תנאי מזג האוויר, באיזה סוג ועיצוב של ריהוט גן נעשה שימוש, לאיזה סוג של אריח אנחנו נמשכים (ברמת צבע, גימור וכדומה) וכמובן מה התקציב. 

אריחי ריצוף חוץ 20 מ"מ – הפתרון המושלם להתקנה פשוטה ללא צורך בתשתית וטיח

כידוע התקנה של אריחי ריצוף יכולה להיות מלווה בהוצאות רבות.

דווקא בתחום אריחי ריצוף החוץ יש בשורה של ממש, שיכולה במקרים מסוימים להוזיל עלויות ולחסוך כאבי ראש, במיוחד כאשר תרצו להחליף אריח כזה או אחר.

אריחי ריצוף חוץ בעובי 2 ס"מ – הדבר החם הבא!

מדובר באריחי פול בודי דמויי אבן ופרקט (חידוש של השנים האחרונות), המותאמים לשימוש חוץ, בשל היותם עמידים במיוחד בפני מפגעי מזג האוויר ובפני שחיקה. אריחים נוגדי החלקה אלו גם כבדים ועבים מאוד, הניתנים להתקנה מס' אופנים:

התקנה סטנדרטית

התקנה נפוצה, מקובלת ומוכרת, אשר נעשית בעזרת פטיש גומי, פלס ובטון. יחד עם זאת, כיום יש דרך עדכנית ויעילה יותר לפילוס האריחים ע"י גשר מיוחד אשר מונח בין האריחים השונים ומחבר ביניהם. היישור עצמו מתבצע בצורה אחידה בעזרת לחצן ייעודי.

חשוב לציין כי התקנת אריחים המיועדים לשימוש חיצוני על משטחים מהודקים וישרים, כמו כל אריח, יביאו לתוצאות ברמה הגבוהה ביותר (במיוחד אם המתקינים בעלי מקצוע בתחילת דרכם).

הנחת אריחי ריצוף חוץ 2 ס"מ על דשא סינטטי/חול

אריחי 20 מ"מ הינם כבדים, גדולים ורחבים ובשל כך הם יציבים וחזקים מאוד. ניתן ליצור באמצעותם שבילי הליכה בחצר ובכניסה לבית וכן להניחם על גבי מגוון משטחים ועיקר על דשא סינתטי או חול וזאת מבלי לדאוג שיזוזו, גם אם נדרוך עליהם מדי יום.

בנוגע לעלויות – יש יתרון גדול ומשמעותי, במיוחד בחשיבה לטווח הארוך.

ניתן לבצע התקנה עצמית של אריחי ריצוף חוץ 20 מ"מ. כל שצריך הוא להזמין ולהיעזר בקרוב חזק שיוכל לעזור להניח את הריצופים במקומם הרצוי. התקנה זו גם מאפשרת גמישות מירבית בסידור מחדש, שכן ניתן לשנות את מקומם של האריחים בכל פעם, מבלי להזמין בעל מקצוע.

יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון שאריחי 2 ס"מ יקרים יותר ושמחירים יכול להגיע עד 40% ממחיר אריחים רגילים.

קיבוע בין אבני טוף ונחל או משטחי דשא סינתטי

בשיטה זו ההתקנה מתבצעת ע"י חפירת אזור ייעודי לאריח והנחתו בפנים.

התקנה באמצעות הנחה על 'מגביהים'

על גבי מגביהים מיוחדים שפותחו, ניתן להניחי אריחי ריצוף חוץ שונים ללא שימוש במלט או דבק. שיטה זו נקראת גם בשם "רצפה צפה" מאחר ומתחת אין כלום. למעשה האריחים מונחים באוויר על גבי אותם מגביהים כשבאמצע יש אוויר.

יתרונות:

  • ניתן להניח בין האריחים למגביהים צנרות השקיה וטפטפות בקלות רבה.
  • ניתן להעביר חיווט חשמל, תוך הקפדה על בידוד מקסימלי.
  • שיפועים חדים והבדלי גובה באזורים בהם תרצו לבצע התקנה, יכולים להיות מאוזנים ללא שימוש במלט או חול.
  • אין מה לדאוג בנוגע למפגעי מים. הניקוז מתבצע מהר מאוד.

חסרונות:

  • הפתרון יקר יחסית.
  • יש להמנע מלשים על גבי האריחים המונחים על מגביהים, חפצים כבדים במיוחד. כמו כן, לא מומלץ להשתמש בשיטה זו בחניונים בשל משקל כלי הרכב.

קטלוגים של ריצופי חוץ גרניט פורצלן 20 מ"מ

דילוג לתוכן