fbpx

fdvfdvdf

אריחים מצוירים

שימוש באריחים מצוירים, נעשה טרנד של ממש בחדרי אמבטיה ומטבחים. קראו עוד על מגוון הסגנונות והעיצובים השונים של אריחי קרמיקה מצוירים…
13/09/2021

מאז גילה האדם את החומר הקרמי, מספר רב של שימושים ניתן לחומר מופלא זה אבל אין ספק שכיום, השימוש הרווח ביותר הוא באריחים מצוירים, בעיקר בחדרי אמבטיה ומטבחים. ולא, לא מדובר רק בצד הפרקטי של החומר, אלא גם בורסטיליות שלו, ביכולת שלו לשוות למטבח, לאמבטיה ולכל חלל למעשה, מראה אחר ושונה, הקובע את הטון העיצובי של אותו חלל. במאמר הבא נסקר על עיצובים שונים של אריחי קרמיקה מצוירים: מאריחים מצוירים בעיצוב מודרני ועד קלאסי, משחור-לבן ועד צבעים עזים – סגנונות העיצוב של אריחי הקרמיקה הם רבים מספור. ובכל זאת, ישנם כמה טרנדים "חמים" בנושא אז בואו לבחור מה הכי מתאים לכם וקדימה!

אריחים מצוירים בעיצוב נוסטלגי מקולקציית Playground

סטודיו קרמיקה מביא לנו סגנון שיזכיר לכולנו קצת מהילדות, בשילוב של עיצוב חדש ברמה גבוהה. הסגנון מושפע בעיקר מתרבות הקרמיקה הספרדית ומשלב אלמנטים של מספר צבעים לצד דוגמאות מרהיבות שונות. סגנון זה מזכיר סגנונות צבעוניים אחרים שהיו קיימים בישראל עשורים אחורה, ולכן ניתן אפילו לומר שהוא מעניק לבית ניחוח וינטג' אמיתי.

טיפ: הכיף הגדול באריחים צבעוניים מהסוג הזה, הוא מגוון האפשרויות. לפני שאתם מחליטים, נסו קודם ליצור שילובים מיוחדים מעיצובים שונים ולשחק עם הצבעים עד לקבלת האישיות שלכם.

אריח מצויר Playground
אריח מצויר Playground

אריחים מצוירים בעיצוב מודרני

הגישה ה"מודרנית" (יש שיקראו לסגנון זה "היי-טקי") של עיצוב הבית מסתמכת על אריחים מצוירים בגווני אפור יחד עם דוגמאות חדות ואלגנטיות. עיצוב זה יעניק מראה יוקרתי לכל חדר בבית. הקווים בעיצוב זה חדים וברורים, לרוב בדוגמא גאומטרית כלשהי, ואנחנו יכולים לראות עיצוב כזה גם בבתי מלון יוקרתיים, למשל. יש לקחת בחשבון שמדובר בעיצוב שלא יתאים לכל חלל (ובמיוחד לא לכל גודל חלל) ולכן כדאי לבחור בו בזהירות ובשיקול דעת.

אריח מצויר בעיצוב אורבני מקולקצית TLV
אריח מצויר בעיצוב אורבני מקולקצית TLV

אריחים מצוירים בעיצוב האורבני מקולקציית TLV

שימוש באריחי קרמיקה מצוירת בסגנון אורבני, הוא טרנד שתופס תאוצה בשנים האחרונות, אשר הפך פופולרי במיוחד משום שהוא למעשה משלב כמה סגנונות יחדיו. הוא שואב הן מהעיצוב הקלאסי והן מהמודרני, משלב דוגמאות ולא מפחד מצבע,  ומעניק לבית מראה קלאסי, נוסטלגי ותרבותי מחד, ומודרניות וקדמה מאידך.

אריחים מצוירים עם CONTRAST
אריחים מצוירים עם CONTRAST

אריחים מצוירים עם ניגודי צבעים מקולקציית Contrast

עוד טכניקת עיצוב מעניינת היא של עיטורים אוריינטלים בשני צבעים מנוגדים, כמו שחור ולבן. העיטורים המיוחדים בולטים על גבי הרקע הלבן ויוצרים רצועה מיוחדת שתופסת את העין באופן מיידי ומשדרת תחושה ייחודית אך עדיין עדינה, הרמונית ונעימה.

אריחים מצוירים עם ניגודי צבעים מקולקציית Contrast
אריחים מצוירים עם ניגודי צבעים מקולקציית Contrast

אריחי קרמיקה מצוירים לאמבטיה – טיפים לבחירה ודוגמאות נבחרות

בעת בחירת אריחי קרמיקה מצוירת לחיפוי קיר אמבטיה, יש לקחת בחשבון את העיצוב הכולל של חדר האמבטיה ואת האלמנטים שאנו מעוניינים להדגיש בחדר. יחד עם זאת, חשוב לזכור שלאריח מצויר יש אופי ונוכחות דומיננטית, כך שרצוי לשלב אותם בחדר האמבטיה באופן זהיר, על מנת להימנע מעומס עיצובי ומ"בלאגן" בעיניים. עבור חדרי אמבטיה המעוצבים בסגנון מודרני, למשל, רצוי לבחור באריח קרמיקה מצויר המתאפיין בעיצוב "מחוספס" וחדשני יותר, כמו למשל אריח מקולקציית PORTLAND – אשר מתאפיין במראה בטון משופשף. לרוב, אריחים אלה ישתלבו בקלות עם חדרי אמבטיה רבים, יחמיאו לעיצוב החדר וישוו לו מראה מודרני וחדשני:

אריחי קרמיקה מצוירים לאמבטיה
אריחי קרמיקה מצוירים לאמבטיה

אריחים מצוירים למטבח – טיפים לבחירה ודוגמאות נבחרות

אריחי קרמיקה מצוירת למטבח הם דרך נפלאה להפוך את עיצוב המטבח מ"עייף" ומשעמם, למרהיב וייחודי. בעת בחירת אריח מצויר למטבח, חשוב לקחת בחשבון לא רק את העיצוב הכללי של החדר, אלא גם את הפונקציות השונות שהוא ממלא עבורנו, תוך שימת דגש על הפרקטיות בראש ובראשונה. מטבע הדברים, חדר המטבח הוא חדר אשר מועד ללכלוך – כמו למשל נתזי מים, כתמי שומן ועוד, ועל כן, חשוב לבחור באריחים שניתן לנקות בקלות יחסית. דבר נוסף שרצוי להקפיד עליו, הוא התאמת האריחים לעיצוב של השיש והמרצפות, על מנת לשמור על אחידות והרמוניה עיצובית. במידה והשיש והמרצפות מתאפיינים בעיצוב סולידי ו"שקט" יחסית, ניתן ורצוי לבחור באריחים מצוירים דומיננטיים יותר, כמו למשל אריחים מקולקציית GHIAIA:

אריחים מצוירים למטבח
אריחים מצוירים למטבח

במידה וחדר המטבח כבר מתאפיין בעיצוב דומיננטי, ניתן לשלב בו אריחים סולידיים יותר מקולקציית Equipe, אשר מתאפיינים בצבע אחיד אך בעיצובים של מלבנים, משושים ומחומשים, שיחמיאו לרוב סוגי המטבחים.

היכנסו לעולם שלם של קולקציות אריחים לחיפוי קירות.

 

מאמרים נוספים

קטלוגים למייל-השארת פרטים